ارسال کالا به سرتاسر کشور-فروش کالا به صورت نقدی واعتباری
با ما در تماس باشید 04134320079 09144351604

آشپزی

مواد لازم برای تهیه حلوای نخودچی

آرد سفید قنادی ۳۵۰ گرم
آرد نخودچی۱۵۰ گرم
پودر قند۲۰۰ گرم
کره۱۰۰ گرم
روغن جامد۲۰۰ الی ۳۰۰ گرم
پودر هل۲ قاشق چایخوری
گلاب۲ قاشق غذاخوری
پودر کاکائو۲ قاشق غذاخوری
شکلاتحدودا نصف پیمانه
بادام یا پسته خرد شدهبه مقدار لازم

۱- برای تهیه حلوا ابتدا آرد سفید رو داخل تابه الک میکنیم.

بعد روی حرارت ملایم قرار میدیم و مدام هم میزنیم تا خامی آرد کاملا گرفته بشه و عطر آرد بو داده بلند بشه نکته بسیار مهم در تهیه حلوا اینه که باید با صبر و حوصله آرد رو تفت بدین و به هیچ عنوان از حرارت بالا برای تفت دادن آرد استفاده نکنید.

بو دادن آرد با حرارت ملایم ممکنه حدود چهل دقیقه الی یک ساعت طول بکشه باید آرد رو مدام هم بزنید تا ته نگیره و به صورت یکدست تفت بخوره و اصلا نباید تغییر رنگ بدهد. حرارت بالا باعث میشه آرد تغییر رنگ بده و ته بگیره و روی طعم حلوا تاثیر بدی میذاره پس باید با حوصله آرد رو تفت بدین.

۲- وقتی آرد سفید کاملا بو داده شد و خامیش گرفته شد آرد نخودچی رو داخل تابه الک کنید و هم بزنید تا مخلوط بشه و مجددا به تفت دادن ادامه بدین تا آرد نخودچی هم بو داده بشه.

آرد نخودچی نسبت به آرد سفید به زمان کمتری برای بو دادن احتیاج داره حدود یک ربع الی بیست دقیقه کافیه وقتی عطر آرد نخودچی بلند شد یعنی کاملا بو داده شده و می‌تونید از روی حرارت بردارین.

۳- حدود هفت دقیقه زمان بدین تا آرد ها از داغی بیفتن و بعد پودر قند رو داخل تابه الک کنید و با قاشق کاملا مخلوط کنید.
مواد رو دو قسمت کنید این کار رو میتونید چشمی انجام بدین یا اینکه از ترازو کمک بگیرین من از ترازو استفاده کردم و مواد رو به دو قسمت سیصد و پنجاه گرمی تقسیم کردم.

هر قسمت رو داخل ظرف جدا گانه الک کنید؛ الک کردن مجدد مواد تاثیر زیادی روی کیفیت نهایی حلوا داره پس حتما این مرحله رو انجام بدین.

۴-به یک قسمت یک قاشق چایخوری پودر هل اضافه کنید و پودر کاکائو رو روی مواد الک کنید و در صورت دلخواه یک قاشق گلاب هم به مواد اضافه کنید .مواد رو هم بزنید تا کاملا مخلوط بشه.

۵- نصف مقدار کره رو آب کنید (یعنی پنجاه گرم) و به مواد اضافه و مخلوط کنید.

۶- نصف مقدار روغن جامد رو هم آب کنید و با کنترل به مواد اضافه کنید توجه کنید که ممکنه همه روغن استفاده نشه بنابراین روغن رو کم کم اضافه کنید و مواد رو ابتدا با قاشق هم بزنید و بعد از دست برای مخلوط کردن استفاده کنید.

روغن رو تا جایی اضافه کنید که خمیر نسبتا سفتی به دست بیاد.

۷- وقتی خمیر شکلاتی شکل گرفت اون رو کنار بذارین و به نصف بعدی مواد یک قاشق چایخوری پودر هل اضافه کنید و در صورت دلخواه یک قاشق غذا خوری گلاب اضافه و مخلوط کنید.

۸- نصف بعدی کره (پنجاه گرم بعدی) رو آب کنید و به مواد اضافه و مخلوط کنید.
نصف بعدی روغن جامد رو هم آب کنید و با کنترل و احتیاط به مواد اضافه و مخلوط کنید تا خمیر ساده‌مون هم شکل بگیره.

یکی از نکته های مهم در تهیه حلوا اینه که در مرحله آخر و موقع تشکیل خمیر حلوا هنوز میشه حرارت کمی رو در حلوا حس کرد یعنی حلوا هنوز کاملا خنک نشده بنابراین شما باید مراحل رو بدون وقفه و سریع انجام بدین تا حلوا کاملا خنک نشه.

۹- وقتی هر دو خمیر آماده شد مواد رو داخل ظرف قرار میدیم برای تهیه این حلوا میتونید از ظرف‌های معمولی پیرکس که مستطیل یا مربع شکل هستن استفاده کنید و یا حلوا رو داخل سینی پهن کنید و یا از رینگ استفاده کنید من از رینگ به ابعاد بیست در بیست سانتی متر استفاده کردم.
در صورت استفاده از ظرف و سینی حتما داخل ظرف نایلون یا سلفون پهن کنید تا بعد برش کارتون راحت تر باشه.

۱۰- اول خمیر شکلاتی رو داخل ظرف قرار بدین و با کمک انگشت خمیر رو کاملا داخل رینگ پهن کنید و بعد به کمک پشت قاشق روی خمیر رو کاملا صاف کنید و سعی کنید ضخامت خمیر در هر قسمت مساوی و یک اندازه بشه.


۱۱- برای اینکه کارمون راحت تر بشه خمیر ساده رو مابین دو نایلون به ابعاد نزدیک به اندازه ظرف‌مون باز کنید و بعد با کمک نایلون اون رو روی لایه شکلاتی قرار بدین و بعد به کمک پشت قاشق کاملا صاف و فشرده کنید تا کاملا به حلوای شکلاتی بچسبه و فیکس بشه و روی حلوا کاملا صاف باشه.

۱۲- شکلات تخته‌ای رو داخل ظرفی(در صورتی که شکلات شما سکه‌ای نیست شکلات تخته‌ای رو با چاقو خرد کنید) روی حرارت غیر مسقیم بخار آب به روش بن ماری کاملا ذوب کنید.

۱۳- شکلات آب شده رو روی حلوا بریزین و اول به کمک پشت قاشق کاملا پخش کنید تا روی حلوا رو کاملا بپوشونه و بعد چند بار قالب رو به آرومی روی سطح کار بکوبین تا شکلات کاملا صاف بشه و یک لایه نازک از شکلات روی حلوا رو پوشش بدهد.

۱۴- بعد به دلخواه روی شکلات بادام خرد شده یا پسته خرد شده بپاشین.

۱۵- حلوا رو چند ساعت داخل یخچال بذارین تا کاملا منسجم بشه و برای برش زدن حلوا رو از یخچال خارج کنید و اجازه بدین بمونه تا کمی به دمای محیط برسه .

بعد به کمک یک چاقوی تیز ابتدا برش های یک اندازه عموی ایجاد کنید و بعد به صورت اریب برش بزنیدبرای اینکه برش ها کاملا یک اندازه باشن میتونید از خط کش کمک بگیرین.

نوش جان